Aplinkos ministerija primena, kad šukomis mėlynes rinkti draudžiama

Aplinkos ministerija primena, kad šukomis mėlynes rinkti draudžiama

Įsibėgėja mėlynių uogų rinkimo sezonas. Sirvėtos regioninio parko direkcija informuoja, kad daugėja uogautojų, kurie, tikėdamiesi greitesnio ir didesnio uždarbio, mėlynes renka draudžiamu įrankiu – vadinamomis šukomis.

Uogaudami tokiais įrankiais, nesąžiningi uogautojai ilgam laikui suniokoja mėlynių puskrūmius. Šukomis nudraskomi lapai, ūgliai, nutraukiamos šaknys, dažnai išraunamas ir visas krūmelis. Dėl tokio barbariško elgesio nušukuotuose mėlynojuose kelerius metus uogos nebedera arba jų derlius būna labai menkas.

Draudžiamas įrankis – šukos.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos praneša, kad nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose bus organizuojami patikrinimai. Jų metų bus tikrinama, ar uogautojai uogas renka tinkamai. Nesąžiningiems uogautojams bus surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai ir teks išsiskirti su draudžiamais įrankiais.

Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarka draudžia renkant uogas rauti, laužyti ar kitaip niokoti augalus, naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones. Už pažeidimus, priklausomai nuo jų pobūdžio, gali būti skiriama nuo 100 iki 1 000 litų administracinė bauda.

Minėtoji tvarka galioja ne tik nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, bet ir visuose miškuose.