Vagys apsirūpino apsauga nuo laukinių žvėrių

Vagys apsirūpino apsauga nuo laukinių žvėrių

Įžūlūs vagys nusitaikė į Panevėžio miškų urėdijos turtą. Jų grobiu tapo beveik tona brangios specialios pastos, kuria miškininkai tepa jaunų spygliuočių viršūnes, kad jų negraužtų elniniai žvėrys. Urėdijos atstovai neabejoja, kad vagystė buvo kruopščiai suplanuota, o pavogtas repelentas greičiausiai bus panaudotas privačiuose miškuose.
Vagystę Panevėžio miškų urėdijos darbuotojai pastebėjo pirmadienį, po savaitgalio susirinkę į darbą. Iš pradžių jie nustebo, kai nepavyko atrakinti Tiekimo gatvėje esančio įmonės angaro pakabinamosios spynos. Paaiškėjo, kad ant durų užkabinta kita, vizualiai panaši į senąją.

Ją nupjovę ir patekę į angarą, urėdijos darbuotojai pasigedo ten stovėjusio autobusiuko „UAZ 3909“ bei ant europadėklo sukrautų 64 pakuočių po 15 kg medelių apsaugos pastos „Cervacol extra“.

„Padėklas paliktas, o pasta buvo dingusi“, – lrytas.lt sakė Panevėžio miškų urėdijos miško želdinimo inžinierius Valdas Juozaitis. Jo nuomone, vagys dėžutes su pasta sukrovė į angare stovėjusį autobusiuką ir juo išvežė iš angaro. Kad liktų nepastebėti, įsibrovėliai ne važiavo pro vartus, o grobį išsivežė tiesiog prakirpę tinklinę teritorijos tvorą.

Seną rusišką autobusiuką miškininkai surado paliktą apleistame garaže netoliese. Jis buvo apgadintas – aplankstytomis skardomis, buferiu, nes vagys iš angaro juo važiavo tiesiog per krūmus, rinkdamiesi tiesiausią kelią.

Manoma, kad slėpdami vagystės pėdsakus nusikaltėliai nupjautą angaro spyną pakeitė savo atsivežta, užmaskavo ir skylę teritorijos tvoroje, o autobusiuką paslėpė nenaudojamame garaže. Pirminiais duomenimis, į angarą buvo įsibrauta praėjusį savaitgalį.

V.Juozaičio teigimu, pavogtos pastos vertė – apie 8 tūkst. litų. Jos niekur kitur nepanaudosi – tik jaunų eglaičių ir pušaičių apsaugai nuo elninių gyvūnų – stirnų, elnių, briedžių. Iš tiekėjų gauta pasta šiame angare buvo laikoma jau maždaug mėnesį.

Miškininkai neabejoja, kad šiuos chemikalus vogdami nusikaltėliai žinojo, kam jie skirti, ir buvo nusitaikę būtent į juos. Gali būti, kad vogta pasta medelius nuo laukinių žvėrių gins kokio nors privataus miško savininkas. Beje, šiuo repelentu spygliuočių viršūnes reikia tepti kaip tik rugsėjo viduryje.